SEARCH

Fotografovanie a cestovaniev

Každý deň je jedinečný. Jeden veľmi múdry človek povedal : „žijeme moc krátko na to, aby sme sa zaoberali hlúposťami.“ Nezáleží na tom, či máme radi hudbu, tanec, poéziu, šport alebo adrenalín... Dôležité je konať. Vždy je dôležité nájsť si aspoň malý svetlý bod, na ktorý sa v daný deň môžeme tešiť.

Fotografovanie a cestovanie sú pre mňa späté. Samozrejme, je kopec ďalších ostatných záľub, ktoré patria v mojom živote do „kolónky obľúbené“, no spomínané dve sú jasným favoritom. Dokonca to niekedy prerastá až do fantazírovania. Nejedenkrát sa mi stalo, že len tak kráčam po ulici a pristihnem sa pri tom, ako pozerám na svet okolo mňa s „hľadáčikom“ v oku. Komponujem okoloidúcich do zlatého rezu, hľadám línie, sledujem výrazy v tvárach. Alebo len uvažujem, na čo asi myslia tí, ktorých pozorujem.

Cestovanie?  To je ďalšia kapitola. Je úplne bežné a dokonca niekoľkokrát na dennom poriadku, predstavovať si sám seba niekde na úplne inom mieste planéty. Niekedy sú tieto myšlienky také silné, že na okamih celkom prestanem vnímať realitu okolo seba. Je to príjemné a mám to rád. Často krát mi to dokonca pomáha aj vo chvíľach, keď nie som vo „svojej koži“.  Jeden môj známy sa ma raz spýtal, čo robím v noci, keď cez deň snívam. Odpoveď bola veľmi jednoduchá: „Snívam so zatvorenými očami“

Viem, možno niekoho napadne, že nie som celkom v poriadku. Možno nie, no mne to nevadí. Určite je podľa mňa lepšie prežívať každý deň tým, čo ma robí šťastnejším, ako „topiť sa“ v depresiách z toho čo nemám, mal by som mať, alebo majú tí druhí... Koniec koncov, nie jeden z takýchto mojich snov sa premenil na realitu a mohol som ho neskôr prežívať vo vlastnej koži.

Možno aj práve preto je pre mňa cestovanie tak silno spojené s fotografovaním.  Fotografia je priam ideálny prostriedok na to, ako sa podeliť o pocity a skúsenosti s ostatnými.

Svoje zážitky a skúsenosti vám veľmi rád ukážem na mojej stránke photoandtraveling.

 

© 2010 www.knotphotogenic.com